18 H
18:00
- 22:00
Pražákův palác Full Colour workshop v Herně s kresbami od Jiřího Franty a Davida Bӧhma, každý účastník si odnese kšiltovku anebo šátek s vlasní omalovánkou
18:00
- 22:00
Pražákův palác Možnost listovat nejnovějšími a nejzajímavějšími publikacemi o umění v knihovně
18:00
- 24:00
Pražákův palác Computer Graphic Re-visited viruální rekonsrukce Valochovy výstavy od Jiřího Muchy a Jany Horákové
18:00
- 22:00
Uměleckoprůmyslové muzeum Pozdrav z Bienále typografický workshop
18:00
- 21:00
Místodržitelský palác Staré umění a street art sprejový workshop na nádvoří s pomocí grafické techniky šablony a spreje s výtvarnou školou Start-Art
18:00
- 21:00
Biskupský dvůr Houbářská poradna odborné určení vzorků hub, malá výstava akuálně rostoucích hub
18:00
- 21:00
Biskupský dvůr Mechová poradna odborné určení vzorků mechů, vzorkovník častých druhů mechů
18:00
- 21:00
Biskupský dvůr S Mendelem v laboratoři aneb co Johan netušil Možnost vyskoušet si práci ve virtuální laboratoři pomocí interaktivní tabule, Mendelanium
18:00
- 23:00
Dietrichsteinský palác Vědomostní kvíz v expozici Svět nerostů o zajímavé ceny
18:00
- 23:00
Dietrichsteinský palác Permonický fotokoutek v expozici Svět nerostů
18:00
- 23:00
Dietrichsteinský palác Výtvarná dílna výroba knižních záložek ve výstavě Analfabeta Negramotná
18:00
- 22:00
Pavilon Anthropos Vypravěč pohádek, mýtů a příběhů Tomáš Machek za doprovodu přírodní až pravěké zvukohudby
18:00
- 22:30
Pavilon Anthropos Šamanské bubny, kostýmy a šamanské masky v expozici
18:00
- 22:00
Pavilon Anthropos Vyrob si svou masku interaktivní výtvarná dílna (nejen) pro malé návštevníky. Pod vedením Lenky Crhové bude možné vyrobit si masky.
18:00
- 23:30
Pavilon Anthropos Tématický hudební doprovod Dj Liguid A
18:00
- 23:30
Pavilon Anthropos Čajchana v jurtě čajové speciality a tradiční vodní dýmky.
18:00
- 23:30
Památník Leoše Janáčka Hudebně-výtvarná dílna se zaměřením na nápěvky mluvy
18:00
- 19:30
Technické muzeum v Brně Rok 1908 doba Rakouska - Uherska
18:00
- 24:00
Technické muzeum v Brně Před budovou TMB ležení bezpečnostních složek první republiky
18:00
- 24:00
Technické muzeum v Brně Historická stereovize dobové snímky Paříž EXPO 1900
18:00
- 24:00
Technické muzeum v Brně Hieronymus Lorm můžete si přiblížit svět bez zvuku a obrazu a pozat komunikaci hluchoslepých s vnejším světem
18:00
- 20:30
Muzeum romské kultury Workshopy a dílny pro děti malování na papírové talíře akrylovými barvami
18:00
- 21:30
Muzeum romské kultury Originální dřevěné kolotoče řezbáře Matěje Holuba Pro děti od 3 let, 5 Kč / jízda / program před muzeem
18:00
- 23:00
Hrad Špilberk Zašifrovaná osmička šifrovací hra pro dospělé / program v interiéru hradu - zpoplatněno
18:00
- 23:00
Hrad Špilberk Střední škola umění a designu, stylu a módy, Vyšší odborná škola Brno Ukázky restaurování keramiky, malby, nábytku, dřevořezby / program v Sále Ogilvy - zpoplatněno
18:00
- 24:00
Hrad Špilberk Program s hudbou, kejklíři a šermíři připravěný za finanční podpory statutarního města Brna a Jihomoravského kraje, připomene 400. výročí počátku třicetileté války a 370. výročí podepsání Vestfálského míru. Na všech nádvořích jarmarjk s historickým zbožím, řemesly a bohatým občerstvením / program na Velkém nádvoří hradu - zdarma
18:00
- 23:30
Hrad Špilberk Tábor hradní posádky jízda na koni pro děti, žonglérska dílna pro malé i velké / Západní krutina - zdarma
18:00
- 23:30
Hrad Špilberk Hvězdárna a planetárium Brno pozorování noční oblohy astronomickými dalekohledy (pouze za příznivého počasí) / Jihozápadní bastion - zdarma
18:00
- 21:00
Dům umění Kinoskládačka Tvořivá aktivita pro děti a dospělé
18:00
- 19:30
Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99 amish -> rave / Galerie G99
18:00
- 23:30
Památník písemnictví na Moravě Klášterní vinařství
18:00
- 23:30
Památník Mohyla míru Boje a osvobození obcí slavkovského bojiště v dubnu 1945
18:00
- 23:30
Památník Mohyla míru Vojenské tábory (sovětský, německý, rumunský, čs. sbor)
18:00
- 23:30
Památník Mohyla míru Dobové automobily, kozáci na koních
18:00
- 23:30
Památník Mohyla míru Vojenská polní kuchyně
18:00
- 23:30
Památník Mohyla míru Sovětská polní pošta
18:00
- 23:30
Památník Mohyla míru Vojenské písně z období 2. světové války
18:00
- 21:30
Diecézní muzeum Výtvarný program pro děti (salónek muzea)
18:00
- 22:30
Diecézní muzeum Otevřená katedrála sv. Petra a Pavla
18:00
- 22:00
Diecézní muzeum Otevřené věže katedrály sv. Petra a Pavla (vstup 20 Kč)
18:00
- 21:00
Diecézní muzeum Ukázka dravců
18:00
- 24:00
Vyhlídková věž Staré radnice Poté, co vystoupáte 173 schodů, se vám ze speciálně nasvícené věže naskytne jedinečný pohled na Brno z výšky téměř 63 metrů.
18:00
- 24:00
Nádvoří Staré radnice Venkovní prostranství pod věží Staré radnice ožije díky doprovodnému programu.
18:00
- 22:30
Brněnské podzemí LABYRINT POD ZELNÝM TRHEM Téměř kilometrový labyrint středověkých chodeb a sklepů spojený s expozicí o životě Brňanů.
18:00
- 22:45
Brněnské podzemí MINCMISTROVSKÝ SKLEP V historických sklepních prostorách objevíte zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně i na Moravě a také expozici s audiovizuální prezentací historie i současnosti Brna.
18:00
- 22:30
Brněnské podzemí KOSTNICE U SV. JAKUBA Prohlídky unikátních prostor druhé největší kostnice v Evropě s kosterními ostatky více než 50 tisíc zemřelých, kterou osvítí světla svíček.
18:00
- 23:30
Káznice Výjimečný objekt s historií sahající až do konce 18. století. V průběhu 20. století zde docházelo k politickým popravám odpůrců nacismu a komunismu. Prohlídky v rámci Brněnské muzejní noci povedou po zkrácené trase (30 minut) - dvůr č. 3, bývalá robotárna, kaple, cely smrti a dvůr č. 1.
18:00
- 23:00
Mahenův památník Možnost komentované prohlídky stálé expozice, pracovny Jiřího Mahena, zahrady s kvetoucí dřevitou pivoňkou i knihovny.
18:00
- 22:00
Divadlo Radost Ve stolařské dílně budou k vidění krátké ukázky z představení.
18:00
- 24:00
Muzeum vlakové pošty Poštovní přepážka s příležitostným razítkem.
18:00
- 24:00
Muzeum vlakové pošty Dětská pošta
18:00
- 20:00
Krajský úřad Jihomoravského kraje Historická cesta hejtmanstvím ochutnávka historie pro děti s rodiči
18:00
- 20:00
Krajský úřad Jihomoravského kraje Hravé workshopy Hasičského záchranného sboru JMK
18:00
- 20:00
Krajský úřad Jihomoravského kraje Dětské tvořivé dílničky
18:00
- 24:00
Krajský úřad Jihomoravského kraje Melody Gentlemen swingové hity 30. a 40. let 20. století
18:00
- 24:00
Krajský úřad Jihomoravského kraje Kavárna s občerstvením zajišťuje organizace Bwindi Orphans
18:00
- 23:30
Krajský úřad Jihomoravského kraje Komentované prohlídky reprezentační místnosti úřadu, Archiv MU (jen do 22.00), za příznivého počasí výhled ze střechy
18:00
- 20:30
Krajský úřad Jihomoravského kraje Prohlídka krajské včelnice (za příznivého počasí)
18:00
- 24:00
Nová radnice Sněmovní sál, Rytířský sál, Sál Rady města Brna volná prohlídka
18:00
- 24:00
Filharmonie Brno Prohlídky pro skupiny 40 osob začínají každou čtvrt hodinu. V průběhu hodiny zájemci projdou zákulisím Besedního domu, poslechnou si tři krátké koncerty a seznámí se s novinkami projektu na stavbu nového koncertního sálu. Role průvodců se ujímá vedení Filharmonie Brno: ředitelka, náměstek, dramaturg, manageři koncertního oddělení a tisková mluvčí.
18:00
- 24:00
Industra Art Design shop po celý večer bude otevřený Industra DesignShop
18:00
- 23:00
Česká národní banka, pobočka Brno Komentované prohlídky Expozice „Lidé a peníze“ v Brně vytvořená ve spolupráci Moravským zemským muzeem se nalézá v budově dřívější Hypoteční banky markrabství Moravského a dnes České národní banky. Nabízí unikátní pohled na historii vývoje peněz a prezentuje ucelený vývoj měny v českých zemích s důrazem na odlišná specifika tohoto fenoménu na Moravě. Návštěvníci si mohou prohlédnout unikátní dokumenty dokládající historii měnové politiky, dále platidla a ukázky ochrany peněz v minulosti a současnosti.
18:00
- 23:00
Česká národní banka, pobočka Brno Komentované prohlídky Výstava „Krása ve skle a kovu“ představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších tvůrců československých a českých mincí Jiřího Harcuby (1928—2013), které odkázal ČNB. Na několika desítkách sochařských a sklářských exponátů dokumentuje celoživotní dílo tohoto světově uznávaného sklářského výtvarníka, sochaře a medailéra, který je autorem např. české pětikoruny.
18:00
- 24:00
Červený kostel Prohlídka kostela a křestní kaple, prodej knih, turistická známka, Moravská adventní hvězda, příležitost k odpočinutí a povzbuzení
18:00
- 20:00
Artikle EXPOZICE 2/2018 ... rozměr do 50 cm ... setkání s autory
Dům pánů z Kunštátu, Galerie G99
Daniel Hüttler: CCCC / Pracovní stůl -> elektronika
O Muzejní noci bude CCCC vystavovat malou a obyčejnou sbírku elektronických nástrojů, které si může veřejnost vyzkoušet a použít : také se uskuteční promítání výběru gifů a krátkých videí, jejichž autorem je Daniel Hüttler / Galerie G99
18:00
- 23:30
Hrad Špilberk Procházka jihomoravskými vinicemi s Moravskou bankou vín / Jihovýchodní bastion
18:00
- 23:30
Muzeum romské kultury a také... ve výstavách kustodi v oděvech různých romských skupin světa, posezení u otevřeného ohně na dvoře muzea, tradiční romské pokrmy
18:00
- 23:00
Technické muzeum v Brně Historické autobusy Zájemci mohou využít předváděcích jízd autobusů MHD ze sbírek Technického muzea v Brně.
18:30
- 21:30
Biskupský dvůr Mr. Swing nádvoří Biskupského dvora
18:30
- 23:00
Dietrichsteinský palác Taneční show argentinské tango, výuka tance, živá hudba
18:30
- 23:30
Technické muzeum v Brně Hospoda u Pavlíků v Uličce řemesel zábavné kvízy pro velké i malé (filmy a herci první republiky, mezníky české historie s koncovým číslem 8, jak znáte mapu první republiky atp.)
18:30
- 23:30
Technické muzeum v Brně Technická herna poznávejte na vlastní kůži zákonitosti fyziky a chemie.
18:30
- 19:30
Muzeum romské kultury Andrej Pešta: mire sveti/ Světy Andreje Pěšty komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy Adamem Holubovským
18:30
- 23:30
Podhorácké muzeum První ochutnávka piva z obnoveného klášterního pivovaru
18:30
- 23:30
Podhorácké muzeum Ukázky řemeselné výroby: kovář, přadlena, košíkař
18:30
- 23:30
Podhorácké muzeum Promítání přírodovědného filmu o šelmách Causa Carnivora
18:30
- 23:30
Podhorácké muzeum Ochutnávka vín a ovocných moštů
18:30
- 23:30
Podhorácké muzeum Zpěvomat (hlasové workshopy)
18:30
- 23:30
Podhorácké muzeum Prohlídky baziliky Nanebevzetí Panny Marie
17:30
- 21:00
Artissimo Otevřená dílna
17:00
- 23:30
Mendelovo muzeum MU Gregor Johann Mendel - příběh skromného génia stálá expozice s vystavenými originálními rukopisy, které představují počátek genetiky / individuální prohlídka
17:00
- 23:30
Mendelovo muzeum MU Muzeum starobrněnského opatství (MUSO) / individuální prohlídka
16:00
- 21:00
Muzeum ve Šlapanicích výtvarné dílny, aktivity ve výstavě
16:00
- 19:00
Kino Art archivní pásmo dětských animovaných filmů z pokladnic českých archivů
16:00
- 21:30
VIDA! science centrum Pevnost VIDArd možnost zahrát si hru o poklad expozice, ke hře je nezbytné použít vlastní chytrý telefon, startovní balíček na pokladně
16:00
- 22:00
VIDA! science centrum Plyne jako voda stanoviště v okolí budovy s experimenty, které vám přiblíží, jak plyne voda i čas, vyrobíte si přesýpací hodiny a na vlastní kůži zažijte relativitu času
16:00
- 23:00
VIDA! science centrum 170 hravých exponátů, díky kterým zjistíte, jak funguje svět kolem nás. Rozpoutejte tornádo, zažijte zemětřesení, vyzkoušejte si trénink pilotů stíhaček, nebo postavte magnetickou sochu.
15:00
- 18:00
Industra Art Workshop na téma cyklomoda
15:00
- 23:00
Klub přátel kolejových vozidel Brno Prezentace historické parní lokomotivy 213.901 návštěvníci se budou moci svézt na stanovišti strojvedoucího a zažít tak atmosféru jízdy na zatopené parní lokomotivě za denního světla, ale také v noci. |