19. května se Brňané dočkají už čtrnácté Muzejní noci

Rok 2018 je pro celou zemi mimořádný – slavíme významná jubilea spjatá s českou státností. Také v Brně se budou konat tematické oslavy a právě Muzejní noc poskytne jednu z příležitostí, kdy mohou lidé navštěvovat kulturní instituce a dozvídat se zajímavosti o české historii, umění, vědě či vzdělávání. Samozřejmostí budou i doprovodné programy – koncerty, výtvarné dílny, komentované prohlídky výstav a další. To vše za příjemné večerní atmosféry květnové soboty. Expozice muzeí a galerií se otevřou tradičně v 18 hodin a návštěvníci jimi mohou procházet až do půlnoci.

Kompletní programovou nabídku již brzy najdete na webu i Facebooku Brněnské muzejní noci a také na stránkách jednotlivých institucí. Začátkem května si v muzeích, galeriích a kavárnách budete moci vyzvednout přehlednou tištěnou brožuru.

Zapište si 19. květen do svých diářů – těšíme se na vás!

MUZEA, GALERIE ČI KULTURNÍ CENTRA, která se chtějí podílet na programu Brněnské muzejní noci, nás mohou kontaktovat na telefonním čísle 773 777 834, nebo na e-mailové adrese info@brnenskamuzejninoc.cz.

ÚČINKUJÍCÍ, VYSTUPUJÍCÍ, PRODÁVAJÍCÍ, DOBROVOLNÍCI a další, kteří chtějí přispět do programu Brněnské muzejní noci, mohou kontaktovat přímo instituci, se kterou chtějí spolupracovat, program si připravují spolupořadatelé sami.